SZKOLENIA

Zapraszamy Państwa do udziału w organizowanych szkoleniach, przeznaczonych przede wszystkim do podmiotów gospodarczych, pragnących rozpocząć swoją działalność za granicą – w Czeskiej Republice lub w Polsce. Oprócz szkoleń organizowanych w tradycyjny sposób nasz instytut proponuje szereg szkoleń prowadzonych on-line.

Poszczególne tematy szkoleń i spotkań dotyczą przede wszystkim problematyki, która interesuje Polaków i Czechów w związku z ich czynną działalnością gospodarczą za granicą. Przykładowo chodzi, np. o problematykę wejścia i działalności na rynku zagranicznym, różnice w przepisach prawnych, odrębności zwyczajowych czy ekonomicznych w obu krajów, problematykę podatków i prowadzenia księgowości. Z radością przyjmiemy także Państwa propozycje, dotyczące tematów nowo organizowanych szkoleń.

Zapraszamy Państwa na nasze najbliższe szkolenia:

Lista szkoleń

 • Wejście polskiej firmy na rynek czeski
 • Jak założyć czeską spółkę handlową, oddział polskiej spółki czy działalność jednoosobową w Czechach
 • System podatków i składek w Republice Czeskiej
 • Windykacja należności w Republice Czeskiej
 • Problemy transportowców w Republice Czeskiej
PORADY PRAWNE I PODATKOWE ONLINE

W razie potrzeby szybkiego uzyskania indywidualnej porady prawnej czy podatkowej, prosimy o kontakt. W ramach możliwości odpowiemy sami albo skierujemy Państwa do odpowiedniego specjalisty w danej dziedzinie.

  SPOTKANIA TRANSGRANICZNE

  Nasz instytut organizuje dla swoich członków regularne spotkania tematyczne, przeznaczone przede wszystkim dla osób działających w aktualnie wybranej branży biznesu, nauki, kultury sportu itp. Uczestnicy tych spotkań mają wyjątkowe okazje do zdobywania nowych informacji i doświadczeń międzynarodowych z danej branży, do nawiązywania nowych kontaktów, poznawania partnerów itp. Uczestnicy spotkań mają oprócz tego możliwość poznania nowych, atrakcyjnych miejsc za granicą, do których w przyszłości warto wrócić.

  IMPREZY BIZNESOWE, KULTURALNE, NAUKOWE, SPORTOWE

  Nasz instytut organizuje, a równocześnie pomaga zainteresowanym podmiotom
  w organizacji transgranicznych imprez biznesowych, kulturalnych, naukowych, sportowych.
  Jeśli potrzebują Państwo pomocy w organizacji tego typu imprez za granicą, jesteśmy gotowi do współpracy.
  Z uwagi na obecną sytuację epidemiologiczną prosimy śledzić aktualne informacje, co do realizacji poszczególnych imprez.